інтерв’ю з Інною Кириченко

Чи безпечно користуватися декоративною косметикою? Інтерв’ю з Інною Кириченко

Видання BlumBlum зустрілося з Інною Кириченко, бренд-директоркою німецького бренду професійної косметики з французьким корінням Jean d’Arcel, щоб поспілкуватися про безпечність косметичних засобів, запит на сяючу шкіру, мінімалістичний макіяж та загалом тренди  2025 року.

З яким запитом найчастіше до вас звертаються клієнти? Чого очікують від догляду? 

Найчастіший запит, це вирішення проблем зі шкіро: акне, пігментація, чутливість шкіри, купероз, вікові зміни. Звісно очікують моментального ефекту від першого дня використання. Адже, навколо ми скрізь чуємо рекламні обіцянки швидкого  ефекту. Якщо не говорити про більш косметологічні проблеми, то безперечним запитом є натуральне сяйво шкіри. 

– Чи посилюють тренди запити на певні засоби? 

Так звичайно, посилюють. Досі існує бум на сироватки з GLOW ефектом, ніацинамідом, вітаміном С. І судячи з тенденцій він набирає обертів. Ці активи дійсно працюють, надають шкірі природного сяйва, покращують її текстуру, що утримує їх на піку популярності. 

Я працюю з брендом Jean d’Arcel вже більше 15 років, і за ці останні декілька років компанія постійно розробляє формули з цими компонентами. Навіть у цьому році бренд презентувавновий концепт декоративної косметики, яка містить в собі безпечні доглядові компоненти для створення натурального макіяжу без обтяження шкіри. 

інтерв’ю з Інною Кириченко

 Чи може декоративна косметика погіршувати стан шкіри? Які основні проблеми можуть виникнути через неправильний вибір або використання макіяжу?

Так може. Надмірне використання тяжких тональних текстур може призводити до закупорювання пор, що може провокувати акне, або посилити наявне. Також, можна отримати алергійчні реакції, сухість, чутливість шкіри. 

Як правильно підготувати шкіру перед нанесенням макіяжу, щоб він не шкодив?

У своїй практиці частим фактором погіршення стану шкіри є саме нехтування надважливим етапом в догляді – очищення шкіри, як перед нанесенням макіяжу, так і після.

Які етапи догляду обов’язкові перед використанням декоративної косметики?

Якщо розглядати щоденний макіяж в домашніх умовах, то перше це очищення та тонізація шкіри. Друге, нанесення сироватки чи зволожуючого крему, який буде служити основою та захищати шкіру від проникнення пігменту тональних засобів у шкіру. 

Які компоненти у декоративній косметиці можуть шкодити шкірі, а які, навпаки, корисні? Наприклад, агресивні силікони, мінеральні масла, штучні аромати vs. доглядові компоненти (гіалуронова кислота, пептиди, антиоксиданти).

Все дуже просто, агресивні силікони, штучні аромати, PEG, емульгатори, які вже багато років заборонені у професійній косметиці, дійсно шкодять шкіри. До речі, це одна з причин чому я обрала для роботи бренд Jean d’Arcel, адже німці дуже ретельно, а іноді прискіпливо ставляться до використання навіть “потенційно” небезпечних компонентів. Загалом, цікавий факт, що в ЄС заборонено до використання в косметичних засобах більше 1600 інгредієнтів, для порівняння: в Америці заборонено менше ніж 30 речовин. 

Щодо корисних компонентів, то їх багато, це гіалуронова кислота, скавалан, пептиди, антиоксиданти, вітаміни, натуральні ароматизатори та інші.

Чи справді варто давати шкірі «відпочивати» від макіяжу? Чи це міф, і шкіра не «дихає», як часто кажуть?

Шкірі достатньо відпочивати вночі, за умови, що ми регулярно очищуємо шкіру, а ввечері наносимо більш активні засоби або продукти “для сну”. Це до речі також є трендом.  

На мою думку, дихання – це якісне очищення шкіри, неагресивна ексфоліація (1-2 рази на тиждень) та зволоження. Якщо дотримуватись цих рекомендацій, то можна використовувати якісний макіяж щодня, без наслідків. 

Як обирати тональні засоби залежно від типу шкіри та її потреб? Що підходить для сухої, жирної, чутливої шкіри? Які текстури та фініші краще вибирати?

Професійні бренди зазначають на засобах, для якого типу та стану шкіри рекомендують тональні основи. Для жирної шкіри звісно найкраще обирати склад без олій (oil free), для сухої та чутливої – гіалуронова кислота та заспокійливі компоненти. 

Чи є різниця між професійною та мас-маркет декоративною косметикою?  Чи варто переплачувати за професійні бренди? 

Звичайно різниця є. Як мінімум у формулах, які професійні бренди тестують роками перш ніж випустити продукт на ринок. Концентрація активних доглядових компонентів  значно вища, і відрізняється якістю сировини, яка документально підтверджена.

Якщо ми хочемо, щоб наша шкіра була довше здоровою, то звісно треба обирати якісні засоби, які просто об’єктивно не можуть коштувати дешево. Це як обирати між якісними продуктами, чи “наповнювати” себе фаст-фудом. Тому вибір за кожним.

Чи може макіяж захищати шкіру від зовнішніх факторів? Які засоби мають бар’єр від забруднень і ультрафіолету?

Може. Він це й робить. Мінеральні пігменти створюють на поверхні шкіри щит від забруднень та ультрафіолету.  А якщо говорити про посилений захист, то варто доповнити догляд фіксуючою пудрою з SPF більше 30.  

Які тенденції у декоративній косметиці 2025 року особливо корисні для шкіри? Наприклад, поєднання макіяжу та догляду, «чиста» косметика, екологічні формули, легкі текстури.

Поєднання макіяжу та доглядових активів та «No-Makeup тренд або невидимий макіяж»,  коли ми не маскуємо недоліки, а показуємо здорову шкіру та природню красу. Останнім часом професійні бренди значно полегшують текстури тонуючих засобів, адже в тренді натуральність, легкість та здорове сяйво. Саме на це ми звернули увагу при тестуванні оновленої серії засобів декоративної косметики Jean d’Arcel. Компанія підтримує філософію чистої краси “cleanbeauty”, яка поєднує безпеку, прозорість складників та етичність виробництва косметичних засобів. 

Топ 5 (10) рекомендацій на весну-літо 2025 від Інни Кириченко

  • З любов’ю до себе обирати засоби, які ви наносите на обличчя. 
  • Дотримуватися підходу skin-minimalism, що означає зменшення кількості засобів у догляді та полегшення щоденної б’юті-рутини.  
  • Обов’язково використовувати  сонцезахист. 
  • Довіряйте не лише гучній рекламі, а порадьтесь зі спеціалістом. Навіть найтрендовіший продукт може не підійти вашій шкірі.
  • Правильний домашній догляд це не розкіш, а базова потреба. Тому інвестуйте у свою красу з раннього віку, та будьте прикладом для своїх дітей. 
Залишити коментар

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *